Youtube hliadka #2 – GoGo v Bruseli, #ME a vianočné videá

Naša hliadka bola opäť v teréne a preskúmala YouTube scénu. Na mušku sme si vzali našich partnerov a prinášame ti to najdôležitejšie a najzaujímavejšie z ich tvorby za posledných pár týždňov.

Koniec YouTuberov v EÚ?!

Novela autorského zákona nám vytvára vrásky na čele už istý čas a môže za to článok 13, ktorý by na internete mohol vytvoriť akúsi cenzúru. Nedávno bol GoGo priamo v Bruseli, kde sa stretol a diskutoval s europoslancami, aby sa o novele dozvedel viac. Podrobnejšie informácie o článku 13 nájdeš v GoGovom videu alebo v našom blogovom článku.

#ME

Duklock zbiera tisíce fanúšikov! Dušanov YouTube kanál len nedávno (7.12.2018) presiahol 300 000 odoberateľov a jeho komunita na Reddite stále rastie. Od septembra sa Dukovi podarilo na Reddite nazbierať vyše 13 000 subs a séria vtipných videí #ME je stále populárnejšia. 

Typy frajeriek

Žiarlivé, naivné či konšpirátorky. Zrebný & Frlajs vo svojom YouTube videu trefne a vtipne zobrazujú, aké typy frajeriek existujú, teda aspoň podľa nich. Okrem svojho produkčného tímu si do videa zavolali aj Jasminu Alagič, ktorá sa skvelo zhostila svojej role. Posledné video z dielne Zrebný & Frlajs zožalo veľký úspech a dosiahlo takmer 1 milión videní. 

Vianočné videá na YouTube

S príchodom decembra sa s vianočnými videami roztrhlo vrece. Na kanáli Patra Bene nájdeš podarený vianočný sketch očakávanie vs realita 🎄Lucypug si v jej videu vyrobila spolu s Lilkou 🐶 vianočný sveter a keď si už v úplných koncoch a nevieš si rady s vianočnými darčekmi, L E N K A ťa zachráni a poradí ti, čo kúpiť blízkym pod stromček. 🎁

Tu sa naša YouTube hliadka končí. Vidíme sa pri ďalšom článku a dovtedy zostávame v strehu a hliadkujeme. Ak poznáš video, ktoré by jednoznačne nemalo chýbať v YouTube hliadke, tak neváhaj a napíš jeho názov do komentára.  

Lucia Štedlová
Lucia je náš Content Manager. Jej úlohou v tíme je vytvárať obsah na našich sociálnych sieťach, vidadu blogu a vidaduTV. Okrem toho je milovník dobrého jedla a riadi sa mottom "jedlo je život".

Zdieľaj tento článok

Copyright © 2020 Vidadu - Ochrana osobných údajov