Čo sú premiéry na YouTube a ako ich využijem?

YouTube prináša novú funkciu, ktorá by mohla zmeniť spôsob, akým ľudia sledujú videá. Novinka s názvom premiéry na YouTube (YouTube Premieres) rieši situáciu, keď sa tvorcovia chcú viac angažovať s publikom a budovať si pevnú komunitu, ale nechcú streamovať. Potreby tvorcov boli vypočuté a vznikla tak nová funkcia, ktorá je niečo medzi live streamom a klasickým videom.

Ako fungujú premiéry na YouTube?

Vďaka novému nástroju si môžeš spolu s divákmi pozrieť svoje premiérové video naživo. Funguje to v podstate rovnako, ako keď sa s partiou kamošov vyberieš do kina na nový film. Až na to, že pri YouTube premiére je film tvoje video, tvoja partia sú sledovatelia a kino je YouTube. Ako teda vytvoriť premiéru v “online kine”? Celý proces vyzerá asi takto.

Natočíš si video a naplánuješ dátum premiéry napríklad na nedeľu. Po jej naplánovaní sa vytvorí verejná stránka s náhľadom videa, ktorá slúži na propagáciu videa a je možné ju zdieľať. Na rovnakej stránke sa v našom prípade v nedeľu spustí premiéra videa. Pred spustením premiéry, ale aj počas nej môže tvorca komunikovať s odberateľmi prostredníctvom live chatu, udržiavať v nich zvedavosť a zvýšiť číslo potenciálnych divákov.

Spomedzi našich partnerov si nový nástroj vyskúšal FiFqo a podal nám rýchlu recenziu: Prvýkrát som si vyskúšal YouTube priemiéry na videu MEMÍKOVÁ VOJNA a bolo to super. Najskôr boli ľudia trochu zmätení z toho, čo sa deje, ale je to parádna vec pozrieť si video spolu a pokecať v live chate. Je to úplne iný zážitok.

Nová funkcia sa stáva zaujímavou aj vďaka tomu, že sa stáva ďalšou možnosťou, ako si zarobiť na YouTube. si Aktuálne sa funkcia sprístupňuje malej skupine autorov a pre širšiu verejnosť bude dostupná čoskoro. 


Premiéry na YouTube prinášajú hneď niekoľko výhod, z ktorých benefitujú ako tvorcovia, tak aj diváci. Ak ťa náš článok zaujal a rozmýšľaš nad nastavením nového nástroja, všetky kroky nájdeš v podrobnom návode od YouTube.

Lucia Štedlová
Lucia je náš Content Manager. Jej úlohou v tíme je vytvárať obsah na našich sociálnych sieťach, vidadu blogu a vidaduTV. Okrem toho je milovník dobrého jedla a riadi sa mottom "jedlo je život".

Zdieľaj tento článok

Copyright © 2020 Vidadu - Ochrana osobných údajov