Ako využiť TikTok na rast YouTube kanálu?

Ak ešte nepoužívate aktívne TikTok na propagáciu vlastného YouTube kanálu, je ten správny čas, aby ste sa presadili na tejto sociálnej sieti. Na TikToku je až jedna miliarda aktívnych užívateľov mesačne, a to rozhodne nie je nízke číslo. Je skvelé ak je vašou prioritou tvorba hodnotného obsahu na YouTube, no v dnešnej dobe je veľmi dôležité byť aktívny aj na viacerých platformách, najmä ak je vašim cieľom rast kanálu. Dajte ľuďom vedieť, že existujete a nasmerujte ich na váš YouTube kanál. 

1. Upravte si profil na TikToku 

Ak ešte nemáte profil na TikToku, potom si utekajte rovno jeden založiť. Ak už účet máte, no nie ste na ňom aktívni, potom nevyužívate jeho plný potenciál. Vylepšite svoj profil a začnite zverejňovať obsah. Skôr než začnete publikovať videá na TikToku, uistite sa, že je váš profil prepojený s YouTube kanálom. Môžete tak spraviť v sekcii upraviť profil políčko “YouTube”. Prepojením TikTok profilu a YouTube kanálu sa vám na profile objaví tlačidlo, na ktoré keď užívateľ klikne, zobrazí sa mu link na váš Instagram (ak ste si ho taktiež prepojili) a YouTube kanál. Tu ale nekončíme, nezabúdajte aj na popis profilu. Jednoducho si vytvorte stručné a jasné BIO s dôležitými informáciami o vás. Vďaka tomu každý užívateľ, ktorý navštívi váš profil okamžite zistí, že máte aj YouTube kanál, kde môže nájsť ešte viac podobného obsahu, ktorý ho oslovil. 

jancucik tik tok

2. Začnite tvoriť 

Jednoducho začnite. Zdĺhavé premýšľanie a analýza sociálnej siete vám zbytočne uberá čas, ktorý ste mohli už dávno využiť na zviditeľnenie sa. Namiesto nekonečného premýšľania a špekulovania jednoducho začnite, všetko potrebné sa naučíte za pochodu. Vaše videá nemusia byť perfektné. 

3. Buďte konzistentní 

Rovnako ako pri propagácii na iných sociálnych sieťach aj tu platí, že ak chcete na svoj YouTube kanál priviesť sledovateľov z TikToku, musíte najskôr získať publikum práve tam. A to docielite vďaka hodnotnému obsahu a konzistentnosti. Odborníci na TikTok tvrdia, že optimálne je pridávať 1-3 videá denne. Ak na to máte kapacitu, pokojne môžete pridávať aj viac obsahu, no nezabúdajte, že kvalita je viac než kvantita. Najdôležitejšie však je, aby ste si zvolili svoje vlastné tempo a zabávali sa. 

4. Tvorte rôzne druhy videí

Ak chcete zaujať užívateľov na TikToku, budete toho musieť spraviť viac než len skopírovať skrátené verzie YouTube videí. Aj keď vašim hlavným cieľom nie je stať sa TikTok hviezdou, je dôležité, aby ste aj na tejto sociálnej sieti tvorili hodnotný obsah. V konečnom dôsledku každý influencer je influencerom vďaka svojej komunite. A aj v tomto prípade platí, že ak svojim TIkTok sledovateľom nedáte dôvod, prečo by vás mali chcieť spoznať a sledovať na YouTube, vaše videá sa budú len strácať v obrovskom množstve obsahu, ktorý sa denne na TikToku zverejní. Čo teda tvoriť? Aké videá mám natáčať, aby som dostal ľudí z TikToku na YouTube kanál? Máme pre vás hneď niekoľko tipov. 

5. Tipy

Trendy, trendy, trendy 

Nový bláznivý filter, tanec na aktuálny hit alebo neuveriteľné prechody vo videu? Pridaj sa! Sleduj aktuálne trendy, naskoč na ich vlnu a sleduj, ako ťa noví ľudia začnú objavovať. Tvorba videí na aktuálne výzvy, najmä ak trend podchytíš ešte na začiatku, môže spôsobiť, že sa tvoje video stane virálne. Preto si nezabúdaj čas od času spraviť menší prieskum o tom, čo sa práve na platforme deje. 

Krátke videá, podobné tvojmu obsahu na YouTube

Točíš na YouTube pravidelne make-up tutoriály? Keď budeš najbližšie natáčať ďalší, vždy si pritom sprav jeden krátky TikTok s trendovým prechodom a piesňou, aby si ukázala pred a po a vyzvi ľudí, aby tento vzhľad vyskúšali sami. Celý tutoriál samozrejme nájdu na tvojom YouTube kanáli. Tento prístup sa dá použiť na akýkoľvek obsah. Povedzme, že natáčaš recenzie na rôzne produkty. Celé video plné skvelých postrehov a opisu produktu zverejníš na YouTube kanál, zatiaľ čo na TikTok si natočíš niekoľkosekundové video na štýl “TikTok made me buy it”. A následne môžeš vyzvať sledovateľov, aby si celú recenziu pozreli na tvojom YouTube kanáli.

@whosmoma

lie to me baby, lie, lie..💄

♬ lie to me – Ali Gatie & Tate McRae

Klipy z YouTube videí 

Aj keď ti tento obsah môže pomôcť s propagáciou tvojho YouTube kanálu, diváci majú vždy radšej autentický a originálny obsah, než len zdieľanie obsahu z inej platformy. Preto to s týmto typom videí nepreháňaj. Keď budeš zverejňovať klipy zo svojich videí, zameraj sa vždy na jeden konkrétny moment, ktorý je hviezdou celého videa, alebo do klipu pridaj niečo naviac. Vysvetli behind the scenes za konkrétnou scénou vo videu alebo si zo seba sprav jednoducho srandu. Možností je nekonečne veľa. Stačí ak svoje videá trochu okoreníš.

Duplikuj obsah na Instagram

Ak si sa rozhodol tvoriť obsah na TikTok, nezabudni ho využiť naplno a vytvoriť verziu videí aj pre IG Reels. Nový formát videí na Instagrame je skvelým spôsobom, ako osloviť nových sledovateľov, nakoľko Reels videá majú aj niekoľko násobne väčší dosah než bežné príspevky. 

TikTok je sociálna sieť, ktorá má veľký potenciál. Využite ho naplno pre rast svojho YouTube kanálu a kto vie, možno sa z vás stane aj TikTok hviezda, a to je predsa win win situácia. Veríme, že bol pre vás tento článok nápomocný a v prípade potreby nás neváhajte kontaktovať. Držíme vám palce. 

Lucia Štedlová
Lucia je náš Content Manager. Jej úlohou v tíme je vytvárať obsah na našich sociálnych sieťach, vidadu blogu a vidaduTV. Okrem toho je milovník dobrého jedla a riadi sa mottom "jedlo je život".

Zdieľaj tento článok

Copyright © 2021 Vidadu - Ochrana osobných údajov